Ürün Bilgileri

HF / SSB TELSİZLER

0 TL 3456
iCOM

Barett 2050
Barrett 2050 HF telsizi Barrett'in 2000
serisinin ana cihazı olmakla beraber, son
teknolojiyi kullanım kolaylığıyla birleştirir.
 
İzole hafif ve çok dayanıklı aliminyum kasası
2050'nin darbelere, ısıya ve toza karşı ne kadar
dayanıklı olduğunu MIL STD 810F standardı
testini geçerek kanıtlamıştır.
 
Bütün HF modlarında çalışma, seçimli
çağrı, ve MIL STD 188-141B
standartlarında Otomatik Link Kurulumu
(ALE) özelliği dışında Barrett 2050'de
kullanımı kolay frekans atlama opsiyonu
bulunmaktadır.
 
Yumuşak çekirdek işlemcisi ve üstün alıcı
ve ses azaltma sağlarken çok az akım
kullanan güçlü DSP sistemi Barrett
2050'yi rakiplerinden ayıran özelliklerin
başındadır.
 
Standart olarak Barrett 2050 kullanıma hazır
olarak kutulanır. Ancak, opsiyonel “mobil paketi”
ile 2050'nin ön paneli cihazdan ayrılarak dar
alanlarda yer tasarrufu sağlanmış ve cihaz daha
portatif hale gelmiş olur. Büyük kurum ve
kuruluşlar için bu opsiyon baz istasyonu kurulumu
ve işletmesini kolaylaştırır.
 
Barrett 2050'nin 2000 serisinden diğer
opsiyonlarla birlikte çalıştırılması email, fax,
telefon, ve HF ağı içerisinde data
haberleşmelerini de mümkün kılar.
 
 
 

Dijital Sinyal İşleme (DSP)
Kullanılan tek bir DSP çipi, ALE için havada kullanılan bütün sinyalleşmeler, seçimli çağrı ve hecesel sessizlik, ve bütün alınan sinyallerde ses azaltma için modulasyon ve demodulasyon sağlar.

 

 

Frekans Atlama Özelliği
2050'nin kullanımı kolay eşsiz frekans atlama özelliğinin ağa giriş ve ağa geç giriş zamanı yoktur. Kolayca atlanıcak bandı ve anahtar numarasını telsize giriniz ve verici yapmaya başlayınız.

 Basit Tasarım
Barrett 2050 sadece iki adet mikro işlemci kullanır. Ana işlemci hafif yüklü çekirdek kullanırken, ikinci işlemci telsizin ön panelindeki göstergeyi ve tuş takımlarını kumanda eder.


 

 

Boyutlar ve Ağırlık
900 serisine göre %40 daha küçük olan 2050 serisinin boyutları 185mm(G) x 270mm(D) x 70mm(Y)'dir ve ağırlığı 2.6 kilogramdan hafiftir.


 


GPS Posizyon Takibi
Harici GPS bağlantısını destekleyen opsiyonel Barrett 977 sistemi yardımı ile kullanılabilir. Bu özellik telsize bir harici GPS alıcı bağlanarak, Barrett 977 takip sistemi ile herhangi aracın veya mobil kullanıcının dijital harita üzerinde takip edilmesini sağlar.
 

 


HF Email ve Data
2050'nin AUX Konnektörü sayesinde Barrett 2020 HF email sistemi ve Barrett 923 email ve data sistemi dahil birçok harici modem bağlantısının destekler.


 

Esnek Konfigürasyon
Barrett 2050 masaüstü kullanım için hazırdır. Opsiyonel mobil paketi ile 2050 kolayca portatif kullanım için hazır hale gelir. Büyük kurum ve kuruluşlar için bu opsiyon baz istasyonu kurulumu ve işletmesini kolaylaştırır. 2000 serisi ürünlerin modüler yapısı 2050'nin kolaylıkla baz istasyonu, mobil telsiz, email, fax veya veri, ve sırt telsizi olmasına imkan sağlar.

 

 

 

"SMS"
Bu özellik 2050'ler arasında SMS kısa mesaj yollanıp alınabilmesini sağlar. Barrett 2050 telsizlerin alfanumerik tuş takımları sayesinde harici bir bilgisayara ihtiyaç duyulmadan telsize direkt olarak yazı girişi yapılabilir.


 

"Güvenli Çağrı"
Bu opsiyon güvenli çağrıları için orta seviyede ses kriptolama sunar.

 

 

Otomatik Link Kurulumu (ALE)
Barrett 2050'de standart olarak FED STD 1045 ile uyumlu ALE sistemi vardır. 2050 aynı zamanda Barrett 960 ve 2060 ALE ile 16 tam karakter telefon çağrıları (FED STD 1045'i kullanarak) yapabilme özelliğine sahiptir.

 


 

Seçimli Çağrı
Barrett 2050 hem protokolü dağıtıma serbest olan CCIR 493-3 bazlı dört ve altı rakamlı sistemle, hemde OEM protokolü diğer HF telsiz üreticileri ile uyumlu dört ve altı rakamlı sistemler ile donatılmıştır.

 

 

Direk Arama Telefon Çağrıları
Barrett 2050'de birçok başka marka interconnect ve Barrett HF Telefon Interconnect ile "Tellcall" opsiyonu kullanılarak direk arama yapılabilir.

 


 

Dahili Test Donanımı (BITE)
Alıcı performansı, seçimli çağrı, hecesel susturma, VCO kullanımı, ve seri port'u test etmek için varolan özelliktir.

 

 

2. Anten Konnektörü 
Her kanalın iki antenden bir tanesini seçmesine olanak sağlar. Bu özellik hem kısa mesafe hemde uzak mesafe antenleri takılı iken ideal kullanım sağlar.

 


 

Kızılötesi veya Seri Port Aracılığı ile Programlama
Barrett 2050 içinde 2000 serisi programlama paketi varolan bir bilgisayar ile kolaylıkla programlanabilir. Bu programlama seri port veya kablolara ihtiyaç duyulmadan kızılötesi üzerinden yapılabilir.

 

 

Sırt Telsizi Kurulumu
Barrett 2050 HF Telsizi, 2040 Sırt Telsizi adaptörü ile kullanıldığında, anten tuneri, pil yönetim sistemi, ve değiştirilebilir Lithium-ion pil kutusuyla birlikte taşıması kolay ve hafif (6.4kg) bir paket haline gelir.